Pomoc


Pridať medzi obľúbené

Predtým ako začnete písať svoj životopis:

pracovne-ponuky.sk » životopis

Životopis - ako začať:

 1. Predtým ako začnete písať svoj životopis:


  • Dajte si záležať na vzhľade svojho životopisu

  • Uveďte svoje schopnosti jasne a logicky tak, aby vaše výhody vynikli. Nemali by ste prehliadnuť žiadny detail ani z obsahovej ani z prezentačnej stránky.

  • Koncentrujte sa na to podstatné

  • Životopis musí byť stručný. Vo väčšine prípadov stačia na to, aby ste sa predstavili, dve strany. Ak sú vaše pracovné skúsenosti obmedzené, zamerajte sa na pracovné miesta počas školení.

  • Prispôsobte životopis tak, aby bol orientovaný na pracovnú pozíciu, o ktorú sa uchádzate. Zvýraznite perspektívnemu zamestnávateľovi svoje potenciálne výhody. Vystríhajte sa preháňania v životopise, pri pohovore pravda väčšinou vyjde najavo.

  • Vyjadrujte sa stručne a jasne

 2. Základné pravidlá pri písaní životopisu:


  • Nie je to slohové cvičenie Určite nepíšte životopis ako rozprávanie - ideálne životopis je štruktúrovaný. Je dobrá stručnosť a konkrétnosť - max 2 stránky. Uvádzajte do životopisu všetky vaše predošlé pracovné pozície a skúsenosti. Nemáte-li za sebou v živote veľa skúseností - bohato by sa váš životopis mal zmestiť na jednu stranu. Ak máte za sebou v živote dlhú pracovnú kariéru, je možné pretiahnu životopis aj na viac stránok.

  • Piště bez chyby! Malo by byť samozrejmé že životopis nebude obsahovať pravopisné a gramatické chyby. Po štylistickej stránke odporúčame zdržať sa hovorových výrazov. Môžete používať odborné výrazy alebo skratky ktorých poznáte výraz. Tieto odborné výrazy upevní presvedčenie o vašej odbornostních a skúsenostiach.

  • Vedieť zaujať na prvý pohľad Verte že o Vami vybranú pozíciu sa uchádza viac záujemcov, preto sa musíte snažiť zaujať už pri písaní životopisu (CV). Dajte si pozor na prehľadnosť a grafickú úpravu. Ak používate hotové šablóny životopisu (stiahnuté s internetu, alebo z MS Word) môžu byť užitočné, pretože sú už dobre štruktúrované a personalisti sa v nich dobre vyznajú. Ovšem je dobré prejaviť vlastnú iniciatívu pri úprave vášho životopisu a bude li prehľad a dodržiavať uvedené pravidlá, určite zaujme viac ako bežná "šablóna". Ovšem nepoužívajte viac ja 2 typy druhov písiem a nepoužívajte "exotické" písma. Podobné pravidlá platia pre farebné prevedenie životopisu. Životopis posielaný poštou tlačte na čistý biely papier formátu A4. V dnešnej dobe už ručne písaný životopis nie je vhodný.

  • Píšte len pravdu Pri písaní životopisu má veľa ľudí chuť vylepšiť a upraviť údaje uvádzané o sebe, alebo svoje dosiahnuté kariére. Verte že nemá cenu nič skrývať ani si pridávať do svojho životopisu, dobrý personalista vždy na nesprávnosť životopisu príde a potom ste pre neho neseriózne zamestanec a Vaša šanca na úspech sa veľmi zníži.


  Tipy i rady pro úplné začátečníky jsou v naší herně samozřejmostí. Jsou zde i hry poker, automaty či ruleta zdarma. Zábava je u nás velká!
Životopis informácie ako na to:

Životopis


životopis


Anketa


Užitočné linky pre Vás